AptekaKamagra

Co warto wiedzieć o męskiej spermie?

Sperma jest płynem produkowanym przez ludzki organizm. Jej najważniejszym składnikiem jest woda, natomiast w spermie znajduje się także wiele innych składników. Znajdziemy w niej: białko, fruktozą oraz glukozę. Ponadto sperma jest źródłem mikroelementów (magnez, cynk, wapń, chlorek, sód, potas. Płyn ten odznacza się perłowo-szarym kolorem, jednakże jego barwna zależna jest od diety mężczyzny, czy też schorzeń, z jakimi się zmaga. Niekiedy przybiera barwę żółtą, zieloną czy czerwoną, w tej sytuacji konieczna jest pomoc lekarska. W trakcie wytrysku z członka wydobywa się od 2 do 6 ml spermy. Jednakże można zwiększyć jej ilość poprzez rezygnację z używek, zmniejszenie częstotliwości seksu, zadbanie o odpowiednią ilość ruchu i zdrową dietę.

Jaka jest prędkość wytrysku?

W trakcie ejakulacji prędkość wydostającej się spermy osiąga nawet 45 km/h. Mężczyzna jest w stanie trysnąć na odległość nawet paru metrów. Rekordzistą okazał się mężczyzna, którego sperma osiągnęła prędkość 70 km/h i trysła na długość 5,5 metra. Kobiety nie muszą jednak obawiać się uszkodzenia oczu czy innych części ciała podczas męskiej ejakulacji. Przedostanie się nasienia do oka, niesie ze sobą pewien dyskomfort, aczkolwiek nie z uwagi na siłę wytrysku.

Jak smakuje sperma?

Smak spermy zależy przede wszystkim od diety danej osoby. W przypadku mężczyzny, który spożywa dużą ilość mięsa, sperma ma smak kwaskowaty. U mężczyzn spożywających duże ilości owoców, jest to smak słodkawy. Należy podkreślić fakt, że na smak męskiego nasienia wpływa również stan zdrowia danej osoby. Smak zmienia się, kiedy mężczyzna zmaga się z infekcją układu moczowo-płciowego, czy też zaniedbuje swoją higienę osobistą.

Ile plemników znajduje się w jednym wytrysku?

W ejakulacie znajduje się aż 200 do 500 milionów plemników, niestety liczba ta z roku na rok spada, ze względu na pogarszający się stan zdrowotny mężczyzn. Właśnie dlatego panowie coraz częściej miewają problemy z zapłodnieniem partnerki. Zbyt mała ilość plemników to nie jedyny problem, gdyż coraz częściej w męskiej spermie wykrywane są plemniki o zdeformowanej strukturze, które nie pozwalają na zapłodnienie. Co ciekawe, w trakcie całego swojego życia mężczyzna ma ok. 7200 wytrysków, a w czasie ejakulacji wydziela aż ok. 5 ml spermy. Plemniki są w stanie przetrwać różny czas, w zależności od tego, gdzie się znajdą. W pochwie wytrwają nawet do 3 dni, gdyż tam środowisko jest dla nich sprzyjające. Poza nią bardzo szybko giną, na ubraniach czy innych partiach ciała przetrwają bardzo krótko.

Jakie właściwości zdrowotne wykazuje sperma?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że męska sperma ma pewne właściwości zdrowotne. Jest to dobra wiadomość, dla wielu kobiet. Sperma jest w stanie poprawić kobiecy nastrój. Ma to związek z tym, iż nasienie zawiera w sobie testosteron, podnoszący libido u pań. Skutecznie poprawia samopoczucie oraz dodaje kobietom sił witalnych. Ponadto, sperma działa jak środek przeciwzmarszczkowy, gdyż zawiera sperminę. Jest to związek o intensywnym działaniu przeciwzapalnym. Według badań sperma jest w stanie zredukować widoczność zmarszczek.

Co wpływa na jakość spermy?

Jakość spermy przez pewne czynniki może ulec pogorszeniu. Niekorzystnie na nią wpływa przede wszystkim: przegrzewanie jąder, przyjmowanie pewnych środków hormonalnych, brak aktywności fizycznej, nałogi, niewłaściwa dieta. Jakość nasienia jest w stanie obniżyć również długotrwały i intensywny stres. U mężczyzn bardzo zestresowanych zauważyć można zmniejszoną ilość plemników w nasieniu. Oprócz tego niektóre przyjmowane przez mężczyznę preparaty oddziałują na jakość spermy, ale także całą płodność mężczyzny. Czasem mogą zadziałać destrukcyjnie na męską płodność, a głównie środki chemioterapeutyczne, których używania się do leczenia nowotworów. Infekcje oraz przeżyte choroby także odbijają się na jakość spermy.

Czym jest alergia na spermę?

Około 12 procent kobiet z całego świata boryka się z uczuleniem na spermę. Do jego objawów zalicza się wysypkę i świąd skóry, w skrajnych przypadkach nawet wstrząs anafilaktyczny.

Leave a Comment!