AptekaKamagra

Jak poprawić sztywność członka – domowe, sprawdzone sposoby

Niska potencja to przypadłość, która dotyczy na całym świecie około 150 milionów mężczyzn, zaś w Polsce około 3,5 miliona. Tego typu dolegliwości są bardzo powszechne. Statystyki wskazują, że z zaburzeniami wzwodu najczęściej zmagają się panowie z państw wysoko uprzemysłowionych oraz rozwiniętych. Mimo tego, iż problem ten dotyczy tak wielu mężczyzn, dla wielu osób dalej jest to temat tabu. Na szczęście, istnieje mnóstwo domowych sposobów, dzięki którym można znacząco zwiększyć sztywność członka. Omawiamy je w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury. 

Jesteś tym, co jesz

Jesteś tym, co jesz – to powiedzenie bardzo dobrze podkreśla fakt, iż nasze codzienne wybory żywieniowe mają ogromny wpływ na stan naszego zdrowia. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że prawdziwymi zabójcami męskiej potencji są produkty bogate w tłuszcze nasycone, sól oraz cukier prosty. Dodatkowo, w celu zachowania dobrej sprawności seksualnej warto zrezygnować z używek takich jak alkohol, narkotyki czy papierosy.

Co zamiast tych wszystkich produktów? W codziennej diecie powinno znaleźć się jak najwięcej składników, które mają wpływ na zachowanie sprawności seksualnej. O których składnikach mowa? Przede wszystkim o cynku. Bierze on udział w procesie spermatogenezy, czyli produkcji spermy. W jakich pokarmach znaleźć można cynk? Źródłem cynku są: olej słonecznikowy, migdały, orzechy, słonecznik oraz szpinak.

Kolejny składnik, którego nie powinno zabraknąć w diecie mężczyzny chcącego cieszyć się pełną sprawnością seksualną, to witamina E. Przez lekarzy nazywana jest ona witaminą płodności. Dzięki niej wzmacniane są naczynia krwionośne w organizmie. Ponadto w ogromnym stopniu przyczynia się ona do zwiększenia produkcji plemników w męskim organizmie. Witaminę E znajdziemy w następujących produktach: żółtkach jaj, szpinaku, drobiu oraz czerwonym mięsie. W codziennym jadłospisie nie powinno też zabraknąć L-argininy. Wpływa ona na funkcjonowanie mechanizmu erekcji. Źródłem L-argininy jest drób, owoce morze, orzechy, szpinak i czerwone mięso.

Zioła na potencję

Stosowanie ziół może przynieść nam znacznie więcej korzyści niż mogłoby nam się wydawać na pierwszy rzut oka. Niektórzy bardzo sceptycznie podchodzą do informacji na temat niewątpliwych zalet stosowania ziół. To ogromny błąd. Badania naukowców dobitnie wskazują, że zioła wykazują się zbawiennym wpływem na mechanizm erekcji wśród mężczyzn. Które zioła wykazują się pozytywnym oddziaływaniem na sferę męskiej seksualności? Przede wszystkim korzeń lukrecji, guarana, suma, maca, wierzbownica oraz żeń-szeń. Największym oddziaływaniem na poprawę męskiej seksualności wyróżnia się ostatnie zioło, czyli żeń-szeń. Sprawia on, że usprawnione zostaje funkcjonowanie układu krążenia. Działa on w bardzo podobny sposób co najpopularniejsze środki na zaburzenia wzwodu, takie jak Viagra czy Kamagra.

Ograniczenie stresu

Znacznie większe ryzyko wystąpienia zaburzeń wzwodu dotyczy tych mężczyzn, którzy żyją w ciągłym stresie i są mocno zabiegani. Redukcja stresu w codziennym życiu może sprawić, że ten wstydliwy problem zniknie samoistnie. Nie przenośmy pracy do domu oraz nie łączmy sfery zawodowej z prywatną.

Ograniczajmy także pracę po godzinach. Jeśli mężczyzna chce przez długie lata cieszyć się dobrą sprawnością seksualną, powinien prowadzić spokojny tryb życia. Unikanie stresu to najlepsza recepta na to, aby cieszyć się sztywnym członkiem przez długi czas. Nawet minimalne zmniejszenie stresu może przyczynić się do tego, że odczujemy poprawę w intymnych relacjach ze swoją partnerką.

Aktywność fizyczna

Dla zachowania sprawności seksualnej niezwykle istotna jest także aktywność fizyczna. Nie muszą to być od razu wielokilometrowe biegi – wystarczy po prostu wybierać się na dłuższe spacery. Aktywność fizyczna jest idealnym, domowym sposobem na poprawę kondycji seksualnej. Sport wpływa na zwiększenie stężenia testosteronu w organizmie. Aktywność fizyczna przyczynia się także do poprawy sylwetki, co z kolei sprawia, że nasza partnerka będzie jeszcze bardziej zainteresowana uprawianiem seksu.

Leave a Comment!